Среда, 21.08.2019, 02:43
Образцы юридических документов
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Органы власти On-line
 • Президент Украины
 • Рада нац.безопасности и обороны Украины
 • Верховная Рада Украины
 • Голова ВР Украины
 • Генеральная прокуратура Украины
 • Министерство внутренних дел
 • Конституционный Суд Украины
 • Верховный Суд Украины
 • Высший хоз.Суд Украины
 • Высший админ.Суд Украины
 • Гос.таможенная служба Украины
 • Гос.налоговая администрация Украины
 • Гос.служба занятости Украины
 • Пенсионный фонд Украины
 • Министерство юстиции Украины
 • Национальный банк Украины
 • Корзина
  Поиск


   

                                                                                   До ______________ районного суду 

                                                                                    м. _________ адреса:____________

   

                                     Позивач:                                Усатий Віталій Вікторович

                                                                                    Адреса_________________


                                     Відповідач:                            ПАТ «Страхова компанія «Інгосстрах»

                                                                                   Юридична адреса_________________

                                    Третя особа:                           ПАТ КБ "Приватбанк"

                                                                                   Юридична адреса_________________

   

                                                                                    Ціна позову: 72800,00 грн.

                                         


  Позовна заява про стягнення 

  страхового відшкодування


         14 лютого 2008 року між позивачем  Усатим В.В. та відповідачем ПАТ «Страхова компанія «Інгосстрах» був укладений договір страхування наземного транспорту № ___________. Об'єктом страхування за цим договором є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з володінням, користуванням та розпорядженням транспортним засобом - автомобілем SKODA Octavia Tour 1.6і, державний номер НОМЕР___.

         Зазначений автомобіль належить мені на праві приватної власності.

         Відповідно до п. 7 зазначеного договору одним з страхових випадків визнається «НЗ»- незаконне заволодіння ТЗ (угон). 04 травня 2009 року ____________ MB УМВС України було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 289 ч. 3 КК України - незаконне заволодіння 24 квітня 2009 року невідомою особою - автомобіля SKODA Octavia Tour І.6і, державний номер НОМЕР_____. 

         11.11.2009 року на підставі ст. 206 п. 3 КПК України. провадження по справі було зупинено. Мною було повідомлено страхову компанію про настання страхового випадку і за результатами був складений сраховий акт № _____ від __.__.20__ року. За цим актом відповідач взяв на себе зобов'язання сплатити страхове відшкодування у розмірі 104000,00 гривень. За умовами договору страхування мені було виплачено 30% страхового відшкодування у розмірі 31200,00 гривень, залишок страхової суми відповідач зобов'язався виплатити після закінчення або зупинення досудового слідства.

         Страхове відшкодування у розмірі 31200,00 гривен відповідно до п. 4.1 страхового акту № ____ від __.__.20__року перераховане ПАТ КБ «Приватбанк»у рахунок погашення зобов'язань за кредитним договором DN___________, укладеним між ним та ПАТ КБ «Приватбанк».

         __.__.2010 року ПАТ СК «Інгосстрах»був складений страховий акт № ____, відповідно до якого було прийняте рішення про відмову у виплаті йому страхового відшкодування та повернення ПРАТ СК «Інгосстрах»раніше виплаченого відшкодування у розмірі 31200,00 грн. Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування, згідно зазначеного акту, послугувало те,що 18.03.2008 року належний мені автомобіль був ушкоджений внаслідок ДТП, ПАТ СК «Інгосстрах»було виплачене страхове відшкодування у розмірі 93875,90 гривень. Відповідно до п.15.22 Договору страхування № DN____________ мені було відмовлено у виплаті страхового відшкодування, так як при отриманні страхового відшкодування та подальшої дії цього договору відремонтований ТЗ повинен бути наданий для огляду страховому агенту. 

         Відмову у виплаті страхового відшкодування я вважаю незаконною, необгрунтованою, такою, що суперечить п. 15.22 Договору страхування № DN_________ та іншим нормам матеріального права. Страхові випадки __.__.2008 року та __.__.20__ року відрізняються один від одного,та відшкодування вираховується за різними принципами. Відмова в виплаті страхового відшкодування, викладена у страховому акті № И___ від __.__.2010 року є фактично односторонньою відмовою від виконання зобов'язання, що є порушенням норм діючого законодавства.

         Також вважаю, що одностороння відмова відповідача у виплаті страхового відшкодування є підставою для вимоги, відповідно до п. 13.1.3 Договору про стягнення з відповідача на мою користь пені у розмірі 0,01% від належної до сплати суми за кожен день прострочення. Прострочення виплати страхового відшкодування складає 719 днів - з __.__.2009 року по __.__.2011 року, де __.__.2009 року є дата зупинення кримінальної справи. Загальна сума страхового відшкодування становить 104000,00 грн. Відповідачем було виплачене страхове відшкодування у розмірі 31200,00 грн., при припиненні кримінальної справи відповідач повинен був виплатити решту суми страхового відшкодування у розмірі 72800,00 грн (104000-31200). Сума пені, яка підлягає стягненню з відповідача, становить 5234,32 гривень (72800 гривень х 0,01% х 719 днів).

         Відповідно до ст. 8 Закону України «Про страхування»страховий випадок це подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обовязок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі. Яка саме подія визнається страховим випадком має бути детально зазначено у договорі страхування.

        Так, згідно п.7 договору страхування страховим випадком визнаються «ДТП»- пошкодження ТЗ внаслідок ДТП за його участю, «НЗ»- незаконне заволодіння ТЗ (угон), «ПДТО»- пошкодження ТЗ внаслідок протиправних дій третіх осіб, «СЛ»- пошкодження ТЗ внаслідок стихійних явищ, падіння предметів, нападу тварин, «ПВС»- пошкодження ТЗ внаслідок пожежі, вибуху, самозаймання.

        Згідно умов договору п.15.16 у разі незаконного заволодіння ТЗ, виплата страхового відшкодування здійснюється наступним чином, при порушенні кримінальної справи виплата здійснюється у розмірі 30% страхового відшкодування,а решта страхового відшкодування виплачується після закінчення або зупинення досудового слідства по кримінальні справі.

        Згідно листа наданого _______________ ГО ГУМВС України в ________ області __.__.2009 року на підставі ст. 206 п. З КПК України провадження по справі було зупинено.

        Отже позивач   має всі підстави щодо відшкодування залишку страхової суми у розмірі 72800,00 грн.

        Згідно положень ст. ст. 526, 527 ЦК України зобовязання повинні виконуватися належним чином у встановлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

        Статею 979 ЦК України встановлено, що за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору. 

        У відповідності до п.3 ч.1 ст.988 ЦК України та п.3 ч.1 ст.20 Закону України "Про страхування” страховик зобовязаний у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у строк, встановлений договором. 

        Враховуючи положення ст. 991 ЦК України, ст. 26 Закону України «Про страхування», ст. 37 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування ПРАТ «Страхова компанія «Інгосстрах» Позивачу відсутні.

        На підставі викладеного й керуючись ЗУ «Про страхування», ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»ст. ст.  15,60,88  ЦПК України, ст. ст. 526,527,988,991 ЦК України, 

  прошу:

  1. Визнати відмову приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»»у виплаті Позивачу страхової виплати, викладеної у страховому акті № И-___ від __.__.2010 року незаконною та необґрунтованою.

  2. Скасувати страховий акт приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»»№ И____ від __.__.2010 року.

  3. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»», що розташоване за адресою: ________________________ на користь Позивача,  , ідентифікаційний номер___, мешкаючого за адресою: АДРЕСА страхове відшкодування у розмірі 72800,00 гривень та пеню у розмірі 5234,32 гривень, усього 78034,32 гривні у рахунок погашення зобов'язань за кредитним договором DN_____________ укладеного з Публічним акціонерним товариством комерційний банк "Приватбанк” на р/р ___________, код ЄДРПОУ _________, МФО №_________.

         

        Додатки:

  1. Копія договору страхування 

  2. Копія кредитного договору

  3. Копія страхового акту

  4. Копія листа   _______________ ГО ГУМВС України в ________ області __.__.2009 року

  5. Квитанція про сплату судового збору

  6. Копія позову з додатками для Відповідача


             Дата                               Підпис


  Block title
  Календарь
  «  Август 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031
  Наш опрос
  Поддерживаете ли Вы повышение пенсионного возраста для женщин до 60 лет?
  Всего ответов: 243
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Copyright MyCorp © 2019
  Конструктор сайтов - uCoz