Среда, 16.06.2021, 00:25
Образцы юридических документов
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Органы власти On-line
 • Президент Украины
 • Рада нац.безопасности и обороны Украины
 • Верховная Рада Украины
 • Голова ВР Украины
 • Генеральная прокуратура Украины
 • Министерство внутренних дел
 • Конституционный Суд Украины
 • Верховный Суд Украины
 • Высший хоз.Суд Украины
 • Высший админ.Суд Украины
 • Гос.таможенная служба Украины
 • Гос.налоговая администрация Украины
 • Гос.служба занятости Украины
 • Пенсионный фонд Украины
 • Министерство юстиции Украины
 • Национальный банк Украины
 • Корзина
  Поиск


                                                                                               До _________ районного суду

                                                                                                м. _______ адреса суду

   

                                                 Позивач:                                Лайко Максим Вікторович

                                                                                                Адреса____________

   

                                                 Відповідач:                            ТОВ «ААА» в особі директора

                                                                                                Кривка Сергій Михайлович

                                                                                                Адреса____________

   

                                                                                                Ціна позову: 18775 грн. 70 коп.  


   

  Позовна заява про стягнення заборгованості

  по заробітній платі, середнього заробітку за час

  затримки розрахунку та моральної шкоди

   

              Я з 31 жовтня 2007 року по 1 грудня 2010 року  працював в ТОВ „ААА”” на посаді начальника виробничо-технічного відділу і 6 жовтня 2010 року був звільнений за погодженням сторін. На день звільнення мені не було виплачено заборгованість по заробітній платі в сумі 9342 грн. 61 коп. за період з січня 2010 року по грудень 2010 року.

              Заробітна плата, як визначено частиною першою статті 115 Кодексу законів України про працю та статтею 24 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці», виплачується працівникам регулярно в робочі дня у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцять календарних днів.

  Відповідно до вимог  ст. 47 КЗпП України власник чи уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівнику належним чином оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки,  зазначені в статті 116 дійсного Кодексу,  яка передбачає,  що при звільненні працівника виплата всіх сум,  належних йому від підприємства,  установи,  організації,  провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював,  то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

  В зв’язку з тим, що я працював в день звільнення, сума заборгованості підприємства перед мною повинна бути виплачена 1 грудня 2010 року.  

  При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ст. 116 КЗпП України).

  Невиплата з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України, є підставою для застосування відповідальності, передбаченої ст. 117 цього Кодексу.

  Згідно Наказу № 444 а/к ТОВ «ААА»» від 31 жовтня 2009 року у зв’язку з відсутністю збиту продукції та зупинку печей випалювання підприємство з 2 листопада 2009 року по 31 жовтня 2010 року переведено на скорочену трудову неділю – 3-х денний режим праці.

   

  Згідно Наказу № 760 к ТОВ «ААА»» від 1 листопада 2010 року у зв’язку з зупинкою печей випалювання підприємство з 1 листопада 2010 року по 28 люте 2011 року переведено на скорочену трудову неділю – 3-х денний режим праці.

  Таким чином, відповідач порушив вимоги ст. 116 КЗпП України, оскільки не провів повний розрахунок зі мною  в день звільнення.

  Середньоденний заробіток позивача складає 107 гривень 84 копійки визначений згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08 лютого 1995 року № 100 з наступними змінами та доповненнями.

  Відповідно до пункту 2 Постанови KM України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 8 лютого 1995 року,  середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи,  що передують події,  з якою пов’язана відповідна виплата.

  Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані,  протягом двох місяців,  робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин) - пункт 8 вказаного Порядку.

  Згідно з абзацом п’ятим пункту 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов’язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов’язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

  Розмір середнього заробітку за час затримки розрахунку з дня звільнення 1 грудня  2010 року по 25 липня 2011 року складає 9921 гривня 28 копійок = (107 гривень 84 копійки х 92 виходів), податок з доходів фізичних осіб 9921,82 х 15% = 1488,19 і з урахуванням податку з доходів фізичних осіб складає 8433 гривні 09 копійок яка підлягає стягненню з відповідача.

  Таким чином, мій середньомісячний заробіток    за час затримки розрахунку складає 8433 гривні 09 копійок.

  Згідно до статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті. Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала.

  Відповідно до п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди» №4 від 31 березня 1995 року, з наступними змінами та доповненнями, де вказано, що розмір моральної (немайнової) шкоди суд визначає в межах заявлених вимог залежно від характеру та обсягу заподіяних позивачеві моральних і фізичних страждань.... Зокрема враховується характер і тривалість страждань, стан здоров’я потерпілого тяжкість заподіяної травми, наслідки тілесних ушкоджень. Достовірність вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках.

              З вини роботодавця – ТОВ «ААА»» порушені гарантовані Конституцією України та законодавством про працю, моє право  на оплату праці, що привело мене к  душевним стражданням, так як заробітна  плата з’являлась джерелом існування. Я був вимушений долучати додаткові зусилля  для організації  свого життя та членів сім’ї. Відсутність засобів для  проживання  та задоволення своїх щоденних потрібностей, причиняло мені моральні  страждання, а відповідачем не приймалися ні які мери для припинення таких страждань.

              Я оцінюю моральну шкоду в 1000 грн. 00 коп.

              Таким чином, загальна сума, яка підлягає стягненню  з ТОВ «ААА» на мою користь  становить 9342,61 + 8433,09 +1000 = 18775 гривень 70 копійок.  

              На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 88, 367 ЦПК України, п.1 ст.4 Декрета Кабинета Министров Украины "О государственной пошлине”, 

   

                                                  Прошу:

   

  1.  Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю «ААА» на користь Лайко Максима Вікторовича заборгованість у розмірі 18775 гривень 70 копійок, яка складається з  заборгованості із заробітної плати в розмірі 9342 гривні 61 копійка, середнього заробітку за період затримки розрахунку з урахуванням податку з доходів фізичних осіб у сумі 8433 гривні 09 копійок, моральної шкоди у розмірі 1000 гривень.

   

   

  Додатки:

  1. Копія трудової книжки Лайко М.В.
  2. Копі довідки підприємства про заборгованість зі сплати заробітної плати.

   

   

  Дата                                                                                Підпис

  Block title
  Календарь
  «  Июнь 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930
  Наш опрос
  Поддерживаете ли Вы повышение пенсионного возраста для женщин до 60 лет?
  Всего ответов: 259
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Copyright MyCorp © 2021
  Конструктор сайтов - uCoz