До ______________ районного суду
м. _________ адреса:____________
Позивач: Усатий Віталій Вікторович
Адреса_________________
Відповідач: ПАТ «Страхова компанія «Інгосстрах»
Юридична адреса_________________
Третя особа: ПАТ КБ "Приватбанк"
Юридична адреса_________________
Ціна позову: 72800,00 грн.
Позовна заява про стягнення
страхового відшкодування
14 лютого 2008 року між позивачем Усатим В.В. та відповідачем ПАТ «Страхова компанія «Інгосстрах» був укладений договір страхування наземного транспорту № ___________. Об'єктом страхування за цим договором є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з володінням, користуванням та розпорядженням транспортним засобом - автомобілем SKODA Octavia Tour 1.6і, державний номер НОМЕР___.
Зазначений автомобіль належить мені на праві приватної власності.
Відповідно до п. 7 зазначеного договору одним з страхових випадків визнається «НЗ»- незаконне заволодіння ТЗ (угон). 04 травня 2009 року ____________ MB УМВС України було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 289 ч. 3 КК України - незаконне заволодіння 24 квітня 2009 року невідомою особою - автомобіля SKODA Octavia Tour І.6і, державний номер НОМЕР_____.
11.11.2009 року на підставі ст. 206 п. 3 КПК України. провадження по справі було зупинено. Мною було повідомлено страхову компанію про настання страхового випадку і за результатами був складений сраховий акт № _____ від __.__.20__ року. За цим актом відповідач взяв на себе зобов'язання сплатити страхове відшкодування у розмірі 104000,00 гривень. За умовами договору страхування мені було виплачено 30% страхового відшкодування у розмірі 31200,00 гривень, залишок страхової суми відповідач зобов'язався виплатити після закінчення або зупинення досудового слідства.
Страхове відшкодування у розмірі 31200,00 гривен відповідно до п. 4.1 страхового акту № ____ від __.__.20__року перераховане ПАТ КБ «Приватбанк»у рахунок погашення зобов'язань за кредитним договором DN___________, укладеним між ним та ПАТ КБ «Приватбанк».
__.__.2010 року ПАТ СК «Інгосстрах»був складений страховий акт № ____, відповідно до якого було прийняте рішення про відмову у виплаті йому страхового відшкодування та повернення ПРАТ СК «Інгосстрах»раніше виплаченого відшкодування у розмірі 31200,00 грн. Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування, згідно зазначеного акту, послугувало те,що 18.03.2008 року належний мені автомобіль був ушкоджений внаслідок ДТП, ПАТ СК «Інгосстрах»було виплачене страхове відшкодування у розмірі 93875,90 гривень. Відповідно до п.15.22 Договору страхування № DN____________ мені було відмовлено у виплаті страхового відшкодування, так як при отриманні страхового відшкодування та подальшої дії цього договору відремонтований ТЗ повинен бути наданий для огляду страховому агенту.
Відмову у виплаті страхового відшкодування я вважаю незаконною, необгрунтованою, такою, що суперечить п. 15.22 Договору страхування № DN_________ та іншим нормам матеріального права. Страхові випадки __.__.2008 року та __.__.20__ року відрізняються один від одного,та відшкодування вираховується за різними принципами. Відмова в виплаті страхового відшкодування, викладена у страховому акті № И___ від __.__.2010 року є фактично односторонньою відмовою від виконання зобов'язання, що є порушенням норм діючого законодавства.
Також вважаю, що одностороння відмова відповідача у виплаті страхового відшкодування є підставою для вимоги, відповідно до п. 13.1.3 Договору про стягнення з відповідача на мою користь пені у розмірі 0,01% від належної до сплати суми за кожен день прострочення. Прострочення виплати страхового відшкодування складає 719 днів - з __.__.2009 року по __.__.2011 року, де __.__.2009 року є дата зупинення кримінальної справи. Загальна сума страхового відшкодування становить 104000,00 грн. Відповідачем було виплачене страхове відшкодування у розмірі 31200,00 грн., при припиненні кримінальної справи відповідач повинен був виплатити решту суми страхового відшкодування у розмірі 72800,00 грн (104000-31200). Сума пені, яка підлягає стягненню з відповідача, становить 5234,32 гривень (72800 гривень х 0,01% х 719 днів).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про страхування»страховий випадок це подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обовязок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі. Яка саме подія визнається страховим випадком має бути детально зазначено у договорі страхування.
Так, згідно п.7 договору страхування страховим випадком визнаються «ДТП»- пошкодження ТЗ внаслідок ДТП за його участю, «НЗ»- незаконне заволодіння ТЗ (угон), «ПДТО»- пошкодження ТЗ внаслідок протиправних дій третіх осіб, «СЛ»- пошкодження ТЗ внаслідок стихійних явищ, падіння предметів, нападу тварин, «ПВС»- пошкодження ТЗ внаслідок пожежі, вибуху, самозаймання.
Згідно умов договору п.15.16 у разі незаконного заволодіння ТЗ, виплата страхового відшкодування здійснюється наступним чином, при порушенні кримінальної справи виплата здійснюється у розмірі 30% страхового відшкодування,а решта страхового відшкодування виплачується після закінчення або зупинення досудового слідства по кримінальні справі.
Згідно листа наданого _______________ ГО ГУМВС України в ________ області __.__.2009 року на підставі ст. 206 п. З КПК України провадження по справі було зупинено.
Отже позивач має всі підстави щодо відшкодування залишку страхової суми у розмірі 72800,00 грн.
Згідно положень ст. ст. 526, 527 ЦК України зобовязання повинні виконуватися належним чином у встановлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Статею 979 ЦК України встановлено, що за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.
У відповідності до п.3 ч.1 ст.988 ЦК України та п.3 ч.1 ст.20 Закону України "Про страхування” страховик зобовязаний у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у строк, встановлений договором.
Враховуючи положення ст. 991 ЦК України, ст. 26 Закону України «Про страхування», ст. 37 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування ПРАТ «Страхова компанія «Інгосстрах» Позивачу відсутні.
На підставі викладеного й керуючись ЗУ «Про страхування», ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»ст. ст. 15,60,88 ЦПК України, ст. ст. 526,527,988,991 ЦК України,
прошу:
1. Визнати відмову приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»»у виплаті Позивачу страхової виплати, викладеної у страховому акті № И-___ від __.__.2010 року незаконною та необґрунтованою.
2. Скасувати страховий акт приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»»№ И____ від __.__.2010 року.
3. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах»», що розташоване за адресою: ________________________ на користь Позивача, , ідентифікаційний номер___, мешкаючого за адресою: АДРЕСА страхове відшкодування у розмірі 72800,00 гривень та пеню у розмірі 5234,32 гривень, усього 78034,32 гривні у рахунок погашення зобов'язань за кредитним договором DN_____________ укладеного з Публічним акціонерним товариством комерційний банк "Приватбанк” на р/р ___________, код ЄДРПОУ _________, МФО №_________.
Додатки:
1. Копія договору страхування
2. Копія кредитного договору
3. Копія страхового акту
4. Копія листа
_______________ ГО ГУМВС України в ________ області __.__.2009 року
5. Квитанція про сплату судового збору
6. Копія позову з додатками для Відповідача
Дата Підпис